Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego

Troszyn 3 74-505 Mieszkowice Tel: (91) 414-53-28

Wycieczka do Biblioteki w Mieszkowicach - 12.05.17 r.

12 maja 2017 r. uczniowie kl. IV naszej szkoły wraz z wychowawczynią p. E. Mazurkiewicz i bibliotekarką p. A. Kotyńską wzięli udział w kilkugodzinnych zajęciach w Bibliotece Publicznej w Mieszkowicach w ramach XIV edycji programu Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”

Panie bibliotekarki- E. Grącka i Cz. Pożarycka bardzo serdecznie, życzliwie i ciepło przyjęły i potraktowały gości.

Na początku p. E Grącka interesująco opowiadała o mieszkowickiej bibliotece, o bibliotekach ogólnie, o książkach. Potem czwartoklasiści zwiedzili biblioteczne pomieszczenia i obejrzeli księgozbiór. Następnie wszyscy czytali wiersze A. Fredry, do których uczniowie narysowali ilustracje. Po działaniach artystycznych przyszła kolej na wysiłek umysłowy – quiz - którego pytania dotyczyły różnych książek i ich bohaterów. Zajęcia zakończyły warsztaty, w trakcie których czwartoklasiści uczyli się wypełniać karty biblioteczne i foliowali książki, co ogromnie ich zajęło i wciągnęło.

Zajęcia w bibliotece nie nudziły, a dostarczyły wiedzy o niej i o książkach, wyrobiły w uczniach przekonanie, że biblioteka to nie muzeum, ale miejsce, gdzie można interesująco i nietuzinkowo spędzić czas.

Uczniowie i ich opiekunki życzyli Bibliotece w Mieszkowicach wielu książek i wielu czytelników, a paniom Ewie i Czesławie - satysfakcji z pracy, która w dobie, gdy czytanie książek nie jest modne, zadowolenia daje raczej niewiele.

Anna Kotyńska

FOTORELACJA